Milovníci lidových písní a vánoční atmosféry se sešli na tradičním již 7. ročníku adventního koncertu, který se uskutečnil ve středu 17. 12. 2025 v 18.00 hodin v Červeném kostele (kostel J. A. Komenského) v Brně. Letošní pořad se nesl v duchu vánočních koled a tradičních lidových písní s názvem „Vánoční harmonie aneb Vinše a koledy z Valašska a Slovenska“ nad kterým převzala záštitu primátorka statutárního města Brna, JUDr. Markéta Vaňková. Pořad pomyslně přenesl diváka lidovou notou k pastýřskému ohni nebo k rodinnému stolu melodiemi a texty, které povětšinou vycházejí z liturgického prostředí. Všichni návštěvníci se bohatě užili vánoční atmosféry a také po skončení i vánočního cukroví. Bylo vidět, že někteří akci využili pro zaměstnance svých firem, obsazením lavic. Kostel byl plný a tak je to nejen před Vánocemi správně. Všem krásný advent.






