Vážené členstvo, dámy a pánové!
Prvně mi dovolte poděkovat všem aktivním členům za pomoc při organizování a účasti na akcích v roce 2022.
Jsem rád, že patříme mezi spolky, které akce organizují nebo se aktivně na organizaci aktivit podílí a pouze nenavštěvují akce druhých nebo jen neschůzujeme. Už tak nestačíme vše co vykonáme popisovat, natož pak medializovat naše jednání 🙂 nebo setkání. Na to případně dojde, až nebudeme mít o čem :-), do čeho tzv. píchnout, ale toho se nebojím.
Těch akcí, u kterých jsme stáli a nebo pomáhali je mnoho. Mnozí dobrovolně, ze srdce a s respektem, s úctou k těm, kteří mají dnes odvahu cokoli dělat pro komunitu a pro druhé.
Komunita a práce po ní, chápání její podstaty, je někdy zaměńováno s prospěchem ukojení vlastního ega, pouze pod rouškou práce pro komunitu, ale když je to dobře prezentováno, tak tomu mnozí uvěří. Je velmi težké dnes rozlišovat pravé od nepravého.
Naše činnost je různorodá a bude rozmanitá a mnozí se v ní nacházejí, najdou, protože i naše komunita je složena s mnoha substancí, třebaže někdo by rád kastoval a kastuje. O tom ale komunita také není :-).
Výčet a charakter aktivit spolku a jeho angažovanost si lze lehce najít na našem webu, takže nebudu dělat výčet. Těžko vybrat „jen něco“, protože vše je spojeno v celek a společný, prospěšný komunitní zájem.
To snad najde časem pochopení a odezvu i mimo spolek, přestože sama komunita pracuje vytrvale na své vlastní destrukci nebo jedinci na svém prospěchu. To není naše cesta a to nás odlišuje od jiných. Někteří jen musí ještě procitnout a chtít poznat skutečnou pravdu, chtít ji poznat. Rok 2022 nebyl lehký a tento nový nebude lehčí, nejsme naivní. Ale jen společně a vytrvalostí někam dojdeme. Volba je na nás co zvolíme.
Dovolte mi popřát Vám vše nejlepší do nového roku a popřát nám všem, abychom došli k poznání, k dobré volbě, k pochopení, co je skutečně škodlivé a není v našem zájmu, dokázali to nechat „být“ v tratolišti.
Přeji si, aby lidé došli k většímu vzájemnému respektu a dokázali najít společnou cestu, přestože doba fandí hlavně individualismu, který nás hubí, štěpí a deformuje myšlení.
Ke všemu je potřeba hlavně zdraví, kousek štěstí a hlavně vytrvalost a odvahu se pídit po pravdě a nedat se!
Přeji nám všem k tomu plno sil!
Děkuji Vám všem, děkuji všem, kteří nás i jinak posílili.
Karel Černoch
předseda spolku
Jako přídavek. P.F. SPIA. Všechno nejlepší!